(+420) 736 711 711 info@adonis-dental.cz

Dentální hygiena

Odstraňování zubního kamene, Pískování zubů, Bělení zubů & Péče o dásně

Jste u nás poprvé?

Nabízíme konzultace, pomoc s řešením problémů, rychlé zásahy.

Dentální hygiena

Vážení klienti a zájemci o dentální hygienu,

rádi bychom Vás v krátkosti seznámili s významem dentální hygieny na dlouhodobý zdravotní stav Vašich zubů a dásní, jejich estetický vzhled a vliv na maximální efekt ošetření zubním lékařem.

Jak čím dál více klientů, zejména po prvních několika návštěvách dentální hygienistky dobře ví, dentální hygiena je pro kvalitní stomatologické ošetření naprosto nezbytnou. S postupnou osvětou a rozšiřující se dostupností se stala péče dentální hygienistky běžnou součástí péče o chrup, ruku v ruce se zubním lékařem.

Estetický význam je doplňován mnohem důležitějším přínosem pro zdravý stav chrupu v podobě odstraňování zubního kamene, ošetření zánětu dásní a  prevence stále větší hrozby pro náš chrup- parodontózy (onemocnění závěsného aparátu zubů, které, pokud neléčeno, může způsobit  nevratnou ztrátu chrupu). Správnou prevencí lze tomuto nepříjemnému onemocnění předejít.

O služby dentální hygieny je na naší klinice od prvních dnů značný zájem. Našim novým i stálým klientům poskytuje naše milá a kvalifikovaná dentální hygienistka nejnovější způsoby:

  • odstraňování zubního kamene pro krásnější úsměv – ultrazvukem a pískování metodou air-flow (odstraňování pigmentových skvrn od čaje, kávy a kouření)
  • bělení zubů moderními a k zubům šetrnými metodami pro lepší efekt,
  • instruktáž správného čištění (použití mezizubních kartáčků, dentální niti, s možností správného výběru, nácviku a koupě přímo v ordinaci),
  • péče o dásně k předcházení zánětu dásní a parodontitidě,
  • fluoridace zubů
  • ošetření přecitlivělých krčků, a mnohem více…

Dentální hygiena u nás na klinice se stala za poslední roky natolik oblíbenou, že stále rozšiřujeme pracovní dobu dentální hygieny, abychom vyhověli požadavkům všech klientů v rozumných objednacích lhůtách. Proto doporučujeme domluvení Vaší návštěvy co nejdříve, příp. současně při Vaší návštěvě stomatologa, abyste se vyhnuli delšímu čekání.

Od nás budete  odcházet se znalostí techniky správného čištění zubů a péče o dásně, “pocitem nových zubů”  a se sebevědomým úsměvem, kterého si všichni ihned všimnou…

Protože usilujeme o nejlepší možnou péči o Váš chrup, ke které pravidelná dentální  hygiena přispívá, usilujeme o to, aby i přes nejmodernější přístrojové a materiálové vybavení byly naše služby dentální hygieny pro Vás maximálně dostupné, i přesto, že zdravotní pojišťovny svým pojištěncům tuto péči nehradí. Cena ošetření se vždy odvíjí především od stavu chrupu, volby metody a  rozsahu ošetření pro dosažení  požadovaného výsledku a bude Vám vždy sdělena před ošetřením. Platný ceník výkonů a dentálních pomůcek je k nahlédnutí na recepci a ordinaci dentálních hygienistek.

Nejčastější otázky

Časté dotazy k dentální hygieně.

Od jakého věku navštěvovat dentální hygienu?

Již v prenatálním stádiu u maminek upozorňujeme na důležitost vyvážené stravy v těhotenství, neboť všechny mléčné zuby se zakládají již v prenatálním stádiu. Zároveň maminky instruujeme, jak pečovat o I. zoubky a doporučujeme na návštěvy dentální hygieny brát děti sebou, aby viděli, že při ošetřování maminky se jí neděje nic špatného, že se maminka usmívá a je spokojená. Dítě tak nemá do budoucna žádné obavy ze zubního křesla a dobře spolupracuje. Při společných návštěvách formou hry vozíme děti na křesle, ukazujeme si navzájem zuby a necháme mamince dítěte vyčistit zuby kartáčkem, dítě si pak bez problémů nechá zuby vyčistit také. Přibližně ve věku tří let už dítě usedá do křesla samo a máme mnoho malých dětských pacientů, kteří si návštěvu dentální hygieny užívají. Zoubky tak můžeme dobře zkontrolovat, poradit s čištěním a zároveň v ordinaci vyčistit zuby od plaku a pigmentací.

Je dentální hygiena bolestivé ošetření?

Vlastní ošetření na dentální hygieně nesmí bolet. V případě, že má někdo silný zánět dásní, může během ošetření a krátký čas po něm pociťovat citlivost dásní, tento jev však velmi rychle vymizí a zánět s doporučenými technikami pro domácí čištění je postupně eliminován, další návštěva je tudíž již bez obtíží. U pacientů s citlivými zuby aplikujeme na citlivá místa fluoridové laky, které účinkují po několika vteřinách. Pro úplnou spokojenost našich klientů máme v zubní soupravě nainstalovanou vlažnou vodu, tudíž se nemusí bát ani výplachu úst ledovou vodou.

Jak často navštěvovat dentální hygienu?

Záleží na mnoha faktorech stavu chrupu. Pakliže má pacient nízkou kazivost, vzorně pečuje o svůj chrup, postačí 2krát ročně. Pakliže má pacient zhotoveno již větší počet výplní, popřípadě protetické práce / korunky, můstky, implantáty / doporučujeme i 4krát ročně, jelikož je v dutině ústní již více komplikovanějších prostor pro čištění, kde lépe ulpívá zubní plak, který je prvopočátkem tvorby kazů a zánětů. Samozřejmě jsou i tací, kteří dobrovolně přiznají, že jejich domácí péče o chrup není stoprocentní a proto raději chodí častěji, než aby si způsobili do budoucna zubní problémy. Klienti s obtížnou motorikou horních končetin, většinou vyššího věku / revmatismus, artritida, apod./ má od nás též doporučení na pravidelné častější návštěvy než pouze 2krát ročně.

Komu se mohou zuby bělit a komu ne ?

Zuby se bělí u pacientů, kteří mají zdravé tvrdé tkáně (zuby) i zdravé měkké tkáně (dásně). Zuby se nebělí u dětí, těhotných a kojících žen, u pacientů s vážnými zdravotními komplikacemi apod. Bělení zubů má několik možných technik – domácí, ordinační, kombinované, vnitřní. Vždy je nutno posoudit odborníkem, jakou techniku zvolit na konkrétní chrup a zda vůbec jsou vaše zuby vhodné k bělení. Nikdy se nedoporučuje provádět necertifikovaná bělení pochybných prodejců na svém chrupu. Můžete si nenávratně poškodit nejen zuby. Profesionálně vybělené zuby však působí velmi zdravě, svěže, rozjasní celý obličej a klient pak rozdává úsměvy ze strany na stranu.

Co mi bude dentální hygienista provádět během návštěvy?

Během návštěvy provádí dentální hygienista úklid zubů a dásní, prohlídku, ošetření dásní, fluoridaci a další služby, které mohou zahrnovat i odstraňování zubního povlaku.

Co se stane, když nebudu provádět dentální hygienu?

Pokud nebudete provádět dentální hygienu, může se u Vás vyvinout závažné onemocnění dutiny ústní, jako je zubní kaz, zánět dásní, nebo další ústní a zubní choroby.

Jaká je cena profesionálního čištění zubů?

Cena profesionálního čištění zubů se liší v závislosti na stavu zubů a dutiny ústní a na typu ošetření, které bude prováděno.

Jaký je rozdíl mezi detnální hygienistkou a zubařem?

Dentální hygienista je specialista na čištění zubů, zatímco zubař je lékař, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění zubů a dásní.

Rezervujte si návšěvu